Battle of the Titans: Firefox vs Chrome na Android

Firefox vs Chrome pro Android – Pokud jde o webové prohlížeče, největší agenti na všech výpočetních platformách jsou Chrome Google a Mozilla Firefox. Oba prohlížeče mají velkou historii a jsou v neustálém vývoji. Firefox je hrdým potomkem Netscape Navigator a jeho první verze byla vydána v roce 2002. Chrome je vlastním řešením společnosti Google pro prohlížení webu, stejně jako první se objevilo v roce 2008, což je pokrok několika bývalých zaměstnanců Mozilly. Firefox a Chrome podporují Android od verze 4 operačního systému.

Dnes se chystáme uvést nejnovější verze Android těchto prohlížečů (Chrome Canary verze 67.0.3396.87 a Firefox verze 60.0.2), a objevit nejrychlejší v polovině roku 2018. Oba prohlížeče jsme již na začátku roku 2018 porovnávali oba prohlížeče, od té doby se však mnoho změnilo. Firefox přijal více funkcí od práce Quantum, práce, která se snaží, aby Firefox rychleji a lehčí na zdrojích. Google Chrome paralelně zaznamenal velké nabídky stability a vylepšení výkonu a mnoho redesign API.

Test: Firefox vs Chrome na Androidu

Pro náš test jsme vybrali pro využití 3 v internetových benchmarcích prohlížeče, které se dobře vztahují na kontext prohlížení mobilního webu:

SpeedBattle by Speed-btlet.com

JetStream by BrowserBench.org

Octane 2 od projektu Chromium

Octane 2 již není udržován společností Google, ale v den kompozice je stále stejně jako datum současných webových standardů.

Každý benchmark běžel 5krát v každém prohlížeči a také nejlepší skóre bylo vybráno. Naše testovací platforma byla čtyřjádrová paže A-7 smartphone běžící Android Nougat s 1 GB RAM a Adreno 302 GPU. Jedná se o stárnoucí platformu s omezenou pamětí, takže prohlížeče musely nabídnout s obtížnými podmínkami.

Také si přečtěte: Opera Touch, zbrusu nový i rychlý webový prohlížeč pro Android

Firefox vs. Chrome – výsledky testu

Výsledky testu jsou shrnuty na obrázku níže.

Diskuse

Všechny použité měřítka jsou navrženy pro testování výkonu JavaScriptu. SpeedBattle je nejjednodušší benchmark a také testy JavaScript vypočítají, ukládají i vykreslení výkon. Jetstream je nejsložitějším měřítkem a kombinuje benchmarkingové algoritmy od Octane 2, Sunspider, LLVM a další široce známé benchmarkingové nástroje. Celkové skóre v Jetstream je geometrický průměr ze všech zahrnutých dílčích značek, aby se normalizovala soukromé benchmarkové skóre.

Na první pohled se Firefox zdá být vítězem odstranění. Je to mnohem lépe než Chrome na všech benchmarkech a také kliky, aby se dosáhlo obecného rozdílu skóre 2,557 bodů na složitém benchmarku Jetstream.

Nenechte si ujít toto: Nejrychlejší webové prohlížeče Android na úsvitu roku 2018

Kromě toho neexistoval žádný test měření paměťové stopy obou prohlížečů. Firefox má vedení, ale jeho využití paměti není známo. V dnešní době je schopnost prohlížeče nejen určována rychlostí, avšak využití paměti i podpory funkcí jsou také důležité. Ještě by mělo být vyneseno další měřítko, aby se zjistilo rozdíly v oblasti využití paměti mezi těmito prohlížeči.

Závěr

Ukazuje se, že úsilí Mozilly s Quantum se zaplatilo dobře, a to nejen na stolních platformách, ale také na mobilu. Trvalo to dlouho, dokud mobilní verze Firefoxu skončila na par s plochem na výkonu, výsledky jsou však vzrušující. Jak bitva webového prohlížeče pokračuje, čekáme na další přesunutí společnosti Google o vývoji Chrome.

Můžete také jako: dort webový prohlížeč se pokouší předefinovat přesně to, jak procházíte web

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *